Lustra drogowe i lustra uniwersalne

Lustra drogowe i lustra uniwersalne

Lustra drogowe oferowane przez nas to urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego używane w miejscach o ograniczonej widoczności. Stojące duże drzewa, budynki, słupy lub ogrodzenia powodują, że kierujący pojazdem ma problemy z płynnym włączeniem się do ruchu.

Rozwiązaniem są wypukłe lustra drogowe lub uniwersalne, zwiększające kąt widzenia, ułatwiające bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Lustra drogowe są wykonane z tworzyw sztucznych: akrylu lub poliwęglanu. Akryl to tworzywo wielokrotnie bardziej odporne na uderzenia niż szkło. Poliwęglan to tworzywo, które nie pęka – dlatego ten rodzaj luster nazywany jest „lustra nietłukące”

Lustro drogowe należy za pomocą uchwytów umieścić na słupku lub oferowanym przez nas wysięgnikach, który jest trwale połączony z podłożem (pobocze lub elewacja budynku). Lustro powinno być umieszczone minimalnie 200 cm nad poziomem jezdni lub pobocza oraz w przypadku umieszczenia lustra nad chodnikiem 220cm.

Oferowane przez nas lustra drogowe okrągłe posiadają specjalne odblaskowe paski w kolorze czerwonym. Dostępne średnice to 60 oraz 80 centymetrów.

PROPONUJEMY TAKŻE ROZWIĄZANIE TAŃSZE I DOPUSZCZONE PRZEZ WSPÓLNOTĘ KRAJÓW EUROPEJSKICH – LUSTRA UNIWERSALNE!!!

Dla luster uniwersalnych dostępne są średnice: 50, 60, 70, 80 oraz 90 centymetrów (najbardziej optymalne to 60 i 80cm).

Do wszystkich oferowanych luster przygotowany został także zestaw do ich instalacji.

Dzięki wykorzystaniu niezwykle odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego, nasze lustra są bardzo trwałe, a ponadto znakomicie znoszą działanie zmiennych warunków atmosferycznych, promieni UV czy też kurzu. Konstrukcja luster drogowych oparta jest o białą obudowę, na której znajdują się czerwone, odblaskowe paski, a taflę okala i zabezpiecza gumowa uszczelka. Z tyłu obudowy przymocowany jest zestaw służący do montażu lustra. Umożliwia on instalację zarówno na ścianie (średnica rury uchwytu montażowego musi wynosić 60mm), jak i słupie, przy czym możliwa jest także regulacja lustra w pionie i poziomie. Tafla luster drogowych nie rozpada się na drobne elementy, nawet kiedy zostaje uderzona ze znaczną siłą. W rezultacie eliminuje się możliwość zranień oraz dodatkowych uszkodzeń.

Lustra okrągłe poprawiają pole widzenia, a ich wykorzystanie to przede wszystkim lokalizacje, w których widoczność jest mocno ograniczona.

Oferowane lustra drogowe i uniwersalne uzyskały Aprobatę Techniczną wydaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie.